Ілон Маск планує почати колонізацію Марса в 2022 році


Опубликованно 15.11.2017 00:26

Ілон Маск планує почати колонізацію Марса в 2022 році

Пролетіти пів земної кулі за 30 хвилин — це вже непогано, але головною метою Ілона Маска залишається Марс. Виступаючи на Міжнародному астрономічному конгресі, глава SpaceX розповів про плани колонізації планети. Компанія планує почати програму в 2022 році, а на презентації був представлений концепт марсіанського поселення.

Пролетіти пів земної кулі за 30 хвилин — це вже непогано, але головною метою Ілона Маска залишається Марс. Виступаючи на Міжнародному астрономічному конгресі, глава SpaceX розповів про плани колонізації планети. Компанія планує почати програму в 2022 році, а на презентації був представлений концепт марсіанського поселення. Новий корабель

Для польотів на Марс буде використовуватися багатоцільова «Велика клята ракета» BFR висотою 106 метрів і діаметром 9 метрів. У новій версії розгінний модуль включає 31 двигун Raptor замість 42. Апарат, також відомий як Interplanetary Transport System, здатний доставляти до 150 тонн вантажу на навколоземну орбіту, а під час польотів до Червоної планеті корисне навантаження складе 20-50 тонн (у порівнянні з максимальними 900 кг у минулих місії NASA). Під час пілотованого польоту система буде виводити в космос корабель з 40 кабінами, що вміщають по два-три астронавта. Таким чином, за раз BFR може взяти на борт близько 100 осіб.

Будівництво BFR почнеться в найближчі 6-9 місяців, на це будуть спрямовані основні ресурси компанії. Всі ключові елементи ракети і корабля можна буде використовувати в наступних запусках (у Falcon 9 —тільки 70-80%), що дозволить різко скоротити витрати на запуски. В кінцевому підсумку міжпланетна транспортна система замінить інші апарати SpaceX, але за бажанням клієнта компанія буде пропонувати перевірені Falcon 9 і Falcon Heavy.

Крім усього іншого, BFR може доставляти вантажі на Місяць. Так, Ілон Маск підтримав ідею створення бази на Місяці:  

Moon Alpha Base

Публікація від Elon Musk (@elonmusk) Сен 28 2017 о 7:44 PDT Очікування

Ілон Маск вважає, що побудувати абсолютно нову ракету за п'ять років цілком реально. У 2022 році SpaceX може виконати два польоту до Марса з вантажем. У завдання перших місій входить підтвердження наявності води (потрібна для виробництва палива) і підготовка до наступних етапів колонізації планети. Так, у 2024 компанія проведе чотири запуску, включаючи дві експедиції з екіпажем на борту. Приблизно так фахівці бачать розвиток містечка на Марсі:

Supporting the creation of a permanent, self-sustaining human presence on Mars. https://t.co/kCtBLPbSg8 pic.twitter.com/ra6hKsrOcG — SpaceX (@SpaceX) 29 вересня 2017 р. Реальність

Деякі плани Ілона Маска виглядають занадто оптимістичними. Тим більше, що SpaceX жодного разу не відправляла людини в космос. Перша доставка астронавтів на МКС очікувалася в цьому році, але плани змінилися, і це відбудеться не раніше 2018-2019 року. Туристичні польоти навколо Місяця теж почнуться тільки в наступному році.

Компанія неодноразово переносила терміни виведення нових апаратів. Важка ракета Falcon Heavy, наприклад, повинна була полетіти в космос ще в 2013 році, але перший запуск відбудеться тільки в кінці 2017 року.  

Mars City Opposite of Earth. Dawn dusk and sky are blue on Mars and day sky is red.

Публікація від Elon Musk (@elonmusk) Сен 28 2017 о 8:03 PDT

Правда схоже на проект імітації марсіанської колонії в Дубаї?

Джерело: The VergeКатегория: Hi-Tech


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут