Всеросійський дитячий центр "Орлятко", табір "Зоряний": відгуки


Опубликованно 05.12.2017 04:32

Всеросійський дитячий центр

Всеросійський дитячий центр "Орлятко" розташований на Чорноморському узбережжі в місті Туапсе. Сюди з'їжджаються діти з усіх куточків Росії.З чого починався табір

Перша зміна була в далекому 1960 році, в липні. Тоді з 37 областей Росії табір відвідало 520 дітлахів. Працівниками стали артеківські вожаті в кількості 14 осіб, в тому числі і Андрєєв А. В., який очолив "Орлятко".

Тоді табір був зовсім малий. Він складався з піонерського павільйону з бібліотекою і ігротекою, камер зберігання, душових, їдальні, дерев'яної естради і 28 наметів з брезенту, які розташовані вздовж моря. Урочиста лінійка на честь відкриття була проведена в 1960 році 12 липня. Тривалість цієї зміни склала 45 днів.

Вдень хлопці висаджували дерева та квіти, прибирали сміття, тим самим допомагаючи будівельникам. А ввечері сиділи біля вогнища і співали пісні. Протягом всієї зміни їм прищеплювали особливі суспільні ідеали:бути громадянином і патріотом, бійцем і трудівником, вірним другом і товаришем, людиною різнобічної культури;мати високу мораль, глибокі знання, жити в ім'я загального блага.

Образ відважного хлопчика в червонозоряної будьонівці допомагав оцінювати дітям свої вчинки.

Наш час

Орлятский коло, пісні біля багаття, легенди, вечірній вогник досі живі і стали традиційними.

На даний момент у таборі реалізуються міжнародні, федеральні і регіональні педагогічні програми. Хлопцям пропонується активний відпочинок, тут вони набувають досвід, який обов'язково знадобиться їм у житті.

Періодично відбуваються зустрічі з відомими людьми: політиками, письменниками, вченими, спортсменами та артистами. Разом з вожатими хлопці і дівчата проводять своє дозвілля і займаються творчістю. Трудова діяльність також є невід'ємною частиною життя орлят. Вони прибирають територію, заправляють ліжку, наводять порядок у спальному приміщенні, а також чергують по табору і в їдальні.

На території ВДЦ "Орлятко" розташовуються табору, школа, Палац культури і спорту, Будинок авіації, виставки, спорткомплекс, майстерні для різного творчості, лікувальний корпус та інші об'єкти.

Гірський та морський повітря, велика кількість сонячних днів у році, можливість купатися в море і золотистий пляж — все це є прекрасними умовами для відпочинку і оздоровлення дітей.Дружини ВДЦ "Орлятко"

На даний момент в дитячому центрі налічується сім таборів, в кожному з яких є свої душові, медичні пункти, літні естради, столові і спеціальні місця, обладнані для роботи загонів.

Так, в літніх будиночках розташовуються:"Сонячний";"Дозорний";"Комсомольський".

Трьох - і чотириповерхові корпуси займають загони:"Зоряний";"Штормовий";"Олімпійський";"Стрімкий".

В дитячий центр приймаються діти у віці від 11 до 16 років цілорічно. Для них тут організовано п'ятиразове харчування. Кожна команда має свій медичний пункт, який надає цілодобову допомогу. Безперебійно працює охоронна та рятувальна служби.Дитячий центр "Орлятко": табір "Зоряний"

На території дружини розташовані астрономічна обсерваторія, космічна сходи, а також чотириповерховий корпус, що нагадує корабель. У приміщенні дитячого оздоровчого табору "Зоряний" уміщається 400 хлопців, 14 орлят у кімнаті. На поверхах є всі зручності. Для занять вокалом, грою на музичних інструментах і хореографією відведені спеціальні приміщення. Крім того, в корпусі є пральна, прасувальна, сушильна, медичний пункт, місце для підзарядки телефонів, камера зберігання, каса і зона Wi-Fi.

Для дозвілля орлят передбачені різні гуртки, наприклад, такі як:флористика;в'язання;вишивання;художній;вокальний;танцювальний;виготовлення виробів зі шкіри, паперу, лози, соломки;випалювання, розпис по каменю і дереву;клаптева мозаїка.

Хлопці не тільки відвідують вподобані дисципліни, але і вивчають авіаційно-космічну медицину, основи безпеки життя, а також займаються астрономічними спостереженнями. Вечорами проходять дискотеки або кіноперегляди.

Звичайно, активний відпочинок не уявляється без спорту. На території табору є різні спортивні майданчики, де можна пограти в баскетбол, футбол, піонербол, стрітбол, волейбол і т. д. В будинку дружини розташовуються місця для занять настільним тенісом, шахами, шашками, більярдом і аерохоккеєм.

Багато уваги в дитячому центрі "Орлятко", таборі "Зірковий" приділяється і туристичної діяльності. Діти вчаться орієнтуватися на місцевості і вирушають у походи, де готують їжу на багатті.

У літній час зміна дорівнює 21 дня, в інші пори року — 30 днів.Пляжний відпочинок

Корпус дружини розташований неподалік від моря. Свій пляж біля табору "Зоряного" теж є. Місця купання дітей відзначені спеціальними поплавками, є навіси від сонця. Для відвідування відведено спеціальне час:з 7.30 до 8.30;з 9.30 до 12.30;з 16.30 до 18.30.

За дітьми спостерігають вожаті, медичний працівник, рятувальник і інструктори з плавання.Зміни табору

Круглий рік в "Орлятку" реалізуються різні програми, які передбачають акції, флешмоби, круглі столи та інші яскраві події. Всі без винятку мають можливість розкрити свої здібності і таланти під час участі в ігрових та конкурсних заходах.

У дитячому центрі "Орлятко" табір "Зоряний" реалізує особливий проект під назвою "Об'єднані космосом". Допомога в цьому йому надає Центр імені Ю. А. Гагаріна. У цьому закладі готують космонавтів до польотів.

Зміни табору "Зоряного":"Наша спадщина";"Подарунок ветерану";"Школа Росатому";"Юні інспектори дорожнього руху";"Юні пожежники і багато інших.

Центр відпочинку є майданчиком, де постійно проводиться Всеросійський форум "Бумеранг" - відкритий захід дитячої екранної творчості. На зустріч з орлятами щороку приїжджають майстри кіно і телебачення, журналісти, вони проводять майстер-класи. Серед них такі відомі люди, як Олексій Лисенков, Олександр Школяр, Сергій Мірошниченко, Володимир Грамматіков, Сергій Цымбаленко.

В центрі "Орлятко", в таборі "Зірковий", є навіть загін вожатих. Називається він "Вічно Єдина Палаюча Армія", іншими словами - ВЕГА. В честь найяскравішої зірки, що належить сузір'я "Ліра". Саме так горять очі людей, які тут працюють, мають великий творчий потенціал. Перш ніж влитися в педагогічний колектив дитячого центру, вожаті відвідують "Школу педагогічних працівників" і ходять на практику.

Відгуки

Хлопцям, які побували в "Орлятку", неодмінно хочеться повернутися сюди знову. Вони залишають багато захоплених відгуків про своїх вожатих, нових друзів, смачної їжі і цікавого життя в таборі. Їм особливо подобається купатися в морі, грати в ігри на пляжі і брати участь у флешмобах.

За словами батьків, їхні діти привозять з відпочинку масу вражень і величезну кількість позитивних емоцій. Вони з ностальгією згадують про походи, пісні біля багаття, орлятском колі, дискотеках, гуртках та інших складових їх життя в таборі. Багато продовжують спілкуватися з друзями, яких набули в ВДЦ. А деякі не раз повертаються в "Орлятко".Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут