Парк Ювілейний (Ярославль): прекрасне місце відпочинку


Опубликованно 06.12.2017 12:23

Парк Ювілейний (Ярославль): прекрасне місце відпочинку

Одним з найулюбленіших місць відпочинку жителів міста Ярославля є Ювілейний парк, розташований в Ленінському районі міста. Це не тільки місце для споглядальних прогулянок на природі тихими алеями. У парку часто влаштовуються різні заходи, спортивні змагання, різноманітні зустрічі за інтересами. Офіційна та неформальна культурне життя Ярославля зосереджена на цій території. Це одне з найстаріших місць культури та відпочинку в місті, дуже популярне у представників будь-якого віку.

Історія парку

Парк Ювілейний (Ярославль) – один з найстаріших у місті. Розташований у Ленінському районі. Парк був заснований на честь 950-го, ювілейного дня народження Ярославля. Звідси і така назва.

Це було одне з улюблених місць зустрічі городян. У парку був розбитий розкішний фонтан. По тінистих широким алеях ярославці з задоволенням прогулювалися в будь-який час року і доби, любили відпочивати на веранді. Діти прагнули в даний парк, щоб покататися на каруселях.

У 1990 роки стався застій, парк був забутий і сильно запущено. Заходи та концерти все ще періодично проводилися, але не було тут життя. Все кардинально змінилося з реконструкцією його в 2017-м. Тепер місцеві жителі з задоволенням приходять у вихідний день в Ювілейний парк в Ярославлі. Зоопарк, оновлені каруселі, дитячі майданчики, алея з яскравих барвистих парасольок, реконструйований фонтан, який більше 20 років не функціонував, – ось чим радує відвідувачів це місце!

Варіанти назви парку

Не всі місцеві мешканці зрозуміють, якщо їх запитати, де в Ярославлі Ювілейний парк. Справа в тому, що це місце має декілька назв. Місцеві жителі називають його швидше «Парк Мотостроителей» (або «Моторики»). Справа в тому, що раніше на площі, яка названа зараз Ювілейної, планувалося побудувати будинок культури автозаводу (моторобудівного), який іменувався «клуб Моторики». Таким чином, це ім'я швидко перекинулося і на місце культури і відпочинку і стало загальновживаним.

Інша назва парку – Добрынинский. Колишнього директора Ярославського ДК моторостроителей був А. М. Добринін.

Розваги в парку

Парк займає територію близько восьми гектарів і ділиться на кілька зон. Тут є безліч дитячих майданчиків та атракціонів для дітей і дорослих, а також велике колесо огляду. Це зона розваг. Ціни на атракціони починаються від 60 рублів (за дитячі: батут, хвиля, міні-поїзд та ін). Квиток на знамените колесо огляду коштує 70 рублів.

Нещодавно був відкритий невеликий парк динозаврів. Є також картодром, контактний зоопарк. У центрі парку розташовується великий фонтан, який не лише прикрашає дану територію, але і використовується для катання на «зорбі» в літній час. Також навколо фонтану дітей катають на конях і поні. Це коштує 200 рублів.

Променями від фонтану розходяться затишні алейки. Це зони спокійного відпочинку. На алеях поставлені лавочки. Тут не поспішаючи гуляють мами з колясками, уздовж доріг бігають взимку спортсмени-лижники. Невелика, на жаль, напіврозібраний веранда, знаходиться в глибині парку Ювілейний. Ярославль зазначає на цьому майданчику День міста, Масляну, День Перемоги, День захисту дітей.

Приємно просто погуляти в парку. Це все ж таки досить велика зелена територія. Влітку тут буйна рослинність, цвітуть і пахнуть квіти.

Контактний зоопарк

Ювілейний парк радує відвідувачів останнім часом приємними нововведеннями. Наприклад, у 2017 році тут відкрився контактний зоопарк (Ярославль). Парк Ювілейний надає можливість поспостерігати за тваринами на відстані витягнутої руки і навіть погладити їх, і все це абсолютно безкоштовно. За гроші купується тільки корм, а також можливість сфотографуватися з мешканцями зоопарку. Можна побачити таких тварин і птахів, як єнот, вівця, павич, індик, кури, качки, гуси та ін Всі звірі доброзичливі, і навіть дозволяють себе погладити. Головне-дотримуватися правила відвідування. Не варто давати тваринам їжу, яку для них не призначено, а також кривдити їх. Працює контактний зоопарк у всі дні тижня, окрім понеділка, з 10 до 17 годин. Варто звернути увагу, що з 12:30 до 13:30 тут технічну перерву.Парк динозаврів

У 2017 році в Ювілейному був відкритий невеликий, але користується популярністю у дітей парк динозаврів. Вхідний квиток сюди коштує 150 рублів для дорослих у будні дні, і 200 – вихідні. Дітям відповідно 100 і 150 руб. Працює парк динозаврів з 11 години до 21, без вихідних та перерв. Що представляє із себе ця територія? У парку розташовані великі фігури динозаврів, дуже реалістичні. Вони рухаються, гарчать, іноді досить страхітливо. Організатори попереджають, що відвідувати це місце з дуже маленькими дітьми не варто. Вони можуть злякатися. Рекомендується ходити сюди з малюками хоча б від п'яти років. Для дітей постарше буде також цікавий квест – пошук кісток динозаврів. Це може бути дуже цікаво старшим дошкільнятам та навіть школярам.Де знаходиться парк Ювілейний в Ярославлі

Парк Ювілейний (Ярославль) розташовується в Ленінському районі практично в центрі міста. Головний вхід виходить на вулицю Чкалова, на її початок. З боку службового входу, що у ДК моторостроителей, потрапляємо на проспект Леніна. Це красива вулиця міста з типовими радянськими імпозантними будівлями.

Вздовж парку до ж/д «Ярославль» можна добратися на автобусах 9, 11, 30, тролейбусі 3. Необхідна зупинка – Ювілейна площа.

З боку Красноперекопського району можна добратися на автобусах і маршрутках 3, 85, 95. Якщо їдете від зупинки «Соловьевская лікарня», то до Ювілейного ходять трамваї 1 і 7.Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут