Пам'ятки Перуджі, Італія: огляд, особливості та відгуки


Опубликованно 16.12.2017 01:04

Пам'ятки Перуджі, Італія: огляд, особливості та відгуки

Тим, хто хоче побачити справжню Італію з її колоритом та визначними місцями, познайомитися з культурними традиціями країни, слід відправитися в Перуджу – столицю провінції Умбрія. Історія невеликого за чисельністю населення міста охоплює кілька епох, а збережені до наших днів пам'ятки приваблюють значну кількість туристів. У цій статті ми познайомимося з деякими цікавими пам'ятками і віртуально відвідаємо унікальні місця в Перуджі і околицях. Невідома Італія

Як представляє Італію звичайний турист? Швидше за все, це буде опис таких відомих у світі туристичних міст, як Венеція і Рим, Тоскана і Сицилія. Але перераховані вище міста - не вся Італія, а є місця поза звичних туристичних маршрутів, і дістатися до них не складе труднощів. Одне з таких місць - місто Перуджа, який італійці називають зеленим серцем півострова. Місто знаходиться приблизно в 164 кілометрах (102 км) на північ від Риму і в 148 км (92 миль) на північний схід від Флоренції.

З часів Святої Інквізиції в місті збереглися давні монументи, похмурі арки і вдома. Середньовіччя нагородило місто двома символами: левом і грифом. Ці істоти підтверджують войовничий дух Перуджі, в якій кипіли міжкланові пристрасті і війни з сусідніми містами.

Місто скоріше схожий на спартанця без шедевральных надмірностей і яких надмірностей. Побудований він в горбистій місцевості з багатоярусними сходами і мостами. І де б туристи не здійснювали променад, вони завжди потрапляють на невеликі майданчики, з яких відкривається огляд на пам'ятки Перуджі (Італія) і нижні квартали міста. Як дістатися?

Туристи можуть прилетіти в аеропорт Сант Еджідіо, розташований в 12 кілометрах від Перуджі. З аеропорту до цього міста ходять автобуси і таксі. Можна приїхати з будь-якого міста Італії на поїзді до приміської станції Перуджа, звідки до описуваного міста йде міні-метро. Їхати на ньому - задоволення. Воно являє собою вузькоколійку, яка у вечірній час світиться фіолетовим, а маленькі кімнати - без машиніста. Працює автоматика. Головна площа

Приїхавши в Перуджу, що подивитися з пам'яток? Мабуть, краще почати знайомство з містом з його головній площі, на якій проходять фестивалі, свята та міські заходи - Via IV Novembre. Чому вона має таку назву? В Італії 4 листопада - день пам'яті всіх полеглих за Батьківщину. На площі розташований Палац Пріорів (Pallazzo dei Priori), який є діловим центром міста, палац Капітана і Кафедральний собор. Значний готичний храм розташований у центрі Перуджі. На головну площу міста він не виходить фасадом, а бічною стороною. Саме остання вважається закінченою. На ній частково збереглися древні орнаменти у вигляді геометричних візерунків з біло-рожевого мармуру. На цій стіні є прибудована лоджія.

Окрасою площі служить фонтан Маджоре (Fontana Maggiore). Його звели в 1278 році на честь завершення будівництва водогону, який забезпечував водою усе місто. Майстерна робота скульпторів Миколи і Джованні Пізано представлена в барельєфах на двох мармурових резервуарах. Персонажі байок і легенд часів Старого і Нового Завітів відображені скульпторами на верхній мармуровій чаші, а на нижній - сцени із сільського життя Середньовіччя. Вінчають фонтан фігури німф. Обов'язково варто сходити на вуличку, яка була раніше акведуком, снабжавшим фонтан водою. Етруські пам'ятники

Від центральної площі міста via IV Novembre дорога веде до piazza Danti, на якій знаходяться пам'ятки Перуджі, що відносяться до етрускам. Це глибокий етруська колодязь, який був основним джерелом води для міста. Побудований він у III столітті до н. е. Далі шлях лежить до наступної пам'ятки - арці етрусків. Вона також збудована в III столітті до н. е. і була воротами в місто.

Її називають також Аркою Серпня. Це він придушив заколот Луція Антонія, загнавши його в місто, і змусив здатися. Розправа відбулася після здачі міста. Він був розграбований і спалений. Не торкнув Серпень храми Вулкана і Юнони. Через деякий час він дозволив вижив городянам відбудувати місто, але за умови, що той буде названий Augusta Perusia, тобто спалений Серпнем. Ці слова, вибиті на арці.Університет Перуджі

Поряд з аркою знаходиться барокове Палаццо Галленга Стюарт. Палац був побудований в 1720 році для знатної прізвища Антінорі. Через сто років його викупив Ромео Галленга Стюарт. З 1927 року тут розміщений Університет для іноземних студентів. Йому є чим пишатися. У його стінах навчаються студенти з усього світу. Вони вивчають італійську мову, проходять спеціалізовані мовні курси, отримують дипломи баколавров. Є в Італії ще один університет з таким же профілем, він знаходиться в Сієні.Пам'ятки християнства в Італії

На північ від головної площі знаходиться ще одна з достропримечательностей Перуджі - церква святого архангела Михайла (Chiesa di sant'angelo). Вона була побудована в числі перших християнських церков в Італії в V столітті. Збудована на руїнах романського храму, в той період, коли язичницькі вірування були в занепаді, а християнство зміцнювалося на території колишньої Римської імперії. Структура храму зберегла романські риси.

Інтер'єр знаходиться в двох концентричних відсіках, розділених шістьма римськими колонами, які, за припущенням учених, не належали храму, а були привезені та поставлені в ньому. Вони відрізняються навіть один від одного за матеріалом і розмірами. Світло проникає в храм з 12 відкритих вікон на барабані.

До списку визначних пам'яток Перуджі можна віднести каплицю Сан-Бернардіно. Вона побудована в пам'ять бродячого проповідника. Його іменем названа ця каплиця. Коли цей бродячий проповідник з'являвся в місті, ворожнеча і сварки припинялися повсюдно. Соромно було при святому людині з'ясовувати стосунки. Але перемир'я закінчувалося, коштувало йому покинути межі міста. Так і стоїть ця каплиця як нагадування людям, як вони далекі від святої безумовної любові.Базиліка Святого Доменіко

В півгодини хода від кафедрального собору, на невеликій площі, присвяченої Джордано Бруно, знаходиться відома в Італії пам'ятка Перуджі - базиліка Святого Доменіко. Зведена на фундаменті домініканської церкви у 1304 році. Це перше будову церкви в Італії з європейської зальной формою з 3-ма нефами однакової висоти. В кінці XIV століття довелося скорочувати дзвіницю до 100 метрів для її стійкості, а на початку XVII ст. базиліка була перебудована і освячена.

В даний час можна спостерігати орнаментований вхід в базиліку кінця XVI століття і барокова сходи. Невеликий дворик і колишній монастир Святого Доменіко прилягають до території базиліки. У колишньому монастирі знаходиться Національний Археологічний музей Умбрії. Славиться тим, що тут зібрані всі знахідки і артефакти території Умбрії, що відносяться до доісторичного періоду.

Вулиця Віоли

Для різноманітності вражень про місто слід відправитися в північно-східну її частину, на вулицю Віоли. У туристичних маршрутах цій вулиці немає, але вона дуже цікава. У кварталі, де вона проходить, зосереджені невеликі майстерні та галереї. Фішка вулиці - її креативність. На стінах будівель - малюнки та графіті, на кожному кроці зустрічаються цікаві інсталяції, виконані мешканцями кварталу та місцевими художниками у вигляді просторових композицій. Картини художників розвішані прямо на вулицях. Мешканці вулиці проводять спільно свята та фестивалі. Неформальна богемна атмосфера - норма життя мешканців вулиці. Цим вона не схожа на інші вулиці Перуджі.

І навіть тут, гуляючи по вулиці Віоли, можна зустріти ще один раритет - старовинну давно закриту церкву - Chiesa di San Simone del Carmine, побудовану в XIII столітті. Закрили її з-за сильних руйнувань під час землетрусу. Відкривають її пару раз в рік в рамках проектів, що проводяться в місті, таких як "Невидима Перуджа", або в екскурсійній програмі по цікавим місцям міста. Особливий інтерес представляє орган 1602 року, подарований церкви місцевим аристократом Делла Корнья. Фрески і картини цього храму давно знаходяться в Національній художній галереї.

Міські околиці

Пам'ятки Перуджі не закінчуються в місті. В його околицях можна зустріти багато цікавих і красивих місць. Батьківщина святого Франциска Ассизького знаходиться в 35 кілометрах від Перуджі. Це місто Assisi. Святий Франциск був засновником чернечого ордену францисканців. Тут святий знайшов свій останній притулок. Прах його покоїться в базиліці, яка носить його ім'я.

Можна відправитися в Бетонну - "гусячий місто", мальовниче місце зі старовинною архітектурою. В ньому свято зберігають давні кулінарні традиції Умбрії. В 45 кілометрах від Перуджі розташоване невелике містечко Губбіо. У нього є базиліка Святого Убальда - покровителя цього містечка. Любителям старовинної архітектури буде також цікавий Палац Консулів. Він знаходиться на площі Губбіо. З Перуджі в Губбіо ходить рейсовий автобус, тому сміливо можна вирушати на екскурсію.Про фестивалях

Не тільки красиві місця і пам'ятки Перуджа може запропонувати туристам. Крім огляду красивих старовинних місць і будівель для любителів більш активних розваг проводяться різноманітні фестивалі. Серед них користуються особливою любов'ю у жителів Італії та мандрівників липневий Міжнародний фестиваль джазу і жовтневий Фестиваль шоколаду.

Джазовий фестиваль проводиться в Перуджі з 1973 року. Він вважається найпопулярнішим музичним фестивалем в Італії. Сюди з'їжджаються світові зірки джазу зі всього світу. Протягом тижня не вщухає музика на вулицях міста і в ресторанах, а також на головній сцені міста "Арена Санта-Джуліана"

Серед найбільш "смачних" у світі свят одне з провідних місць займає фестиваль шоколаду в Перуджі. Він проводиться щорічно в жовтні місяці і триває тиждень. Назва фестивалю - Eurochocolate («Еврошоколад»). Популярність цього заходу зростає з кожним роком. Не випадково місцем його проведення обрано Перуджа. Це батьківщина найбільшого в Італії виробника шоколаду - компанії Perugina. Експортуються в багато країн світу цукерки BACI ("поцілунок") виробляються на фабриці в Перуджі. Фестиваль - пам'ятка нашого часу. Вперше він був організований в 1993 році. Під час проведення свята місто перетворюється на величезну кондитерську з епіцентром в центральній частині. Про шоколаді

Свято шоколаду - це здорово! Але навіть під час святкування професіонали шоколадного бізнесу активно продовжують працювати на серйозних заходах. Проходять семінари в Перуджі. На них піднімаються питання про розвиток індустрії виробництва шоколаду, відбувається обмін досвідом, укладаються вигідні угоди. В Перуджі під час фестивалю на виставках вчать, як правильно дегустувати шоколад, проходять уроки кулінарії, а також лекції з майстерності варіння солодких ласощів.

Від стародавніх ацтеків до наших днів дійшла істина про те, що шоколад - це "їжа богів". Саме тому самий "смачний" фестиваль шоколаду нікого не залишає байдужим. Якщо туристи потрапляють в Перуджу під час проведення цього свята, у них обов'язково залишається солодкий осад від проведених тут днів відпочинку.Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут