Місто Кіров, Кіровська область: пам'ятки, цікаві місця. Що подивитися в Кірові


Опубликованно 28.10.2017 01:27

Місто Кіров, Кіровська область: пам'ятки, цікаві місця. Що подивитися в Кірові

Адміністративним містом Кіровської області є місто Кіров, розташований на березі річки Вятки. Площа, займана населеним пунктом, становить майже 170 тисяч квадратних кілометрів. Населення – півмільйона. До столиці Росії – майже 900 кілометрів. Пам'ятки Кіров області різноманітні. Тут багато храмів, церков, є музеї і інші місця, які варто відвідати кожному гостю.

Трохи історії

Спочатку місто носило назву Вятка і був заснований у 1374 році. В 1457 р. на території населеного пункту побудували кремль Хлынов, з-за чого ця назва використовувалася і у відношенні міста. Але пізніше, майже через триста років, з освітою Вятського намісництва, місто було перейменовано в Вятку і став центром Вятської губернії. Кировом місто стали називати тільки з 1934 року, а через два роки Вятська губернія стала Кіровської областю.

В даний час місто є одним з великих транспортних, культурних та промислових центрів країни.Пам'ятки

Пам'ятки Кіров області приваблюють величезну кількість туристів. Тут можна помилуватися надбаннями архітектури різних часових епох, відвідати монастирі, церкви, собори, помилуватися місцевими красотами природи, прогулятися по паркам, садам. У місті є парк розваг.

Музеї

Вирішивши відвідати названі місця, багато хто задається питанням, а що подивитися в Кірові? Це унікальне місто-полумиллионик здатний змінити всі уявлення про російській глибинці. В ньому зосереджено понад двох десятків музеїв різного спрямування. Серед них: Палеонтологічний музей.Музей морозива "Артико".Художній музей ім. Васнецових.Музей Дымковской іграшки.Виставковий центр "Діорама".Будинок-музей відомого російського письменника Салтикова-Щедріна.Галерея прогресу.Будинок-музей Гріна.Краєзнавчий музей.Центр народних художніх промислів і ремесел Вятської губернії.Музей космонавтики та авіації.Кунсткамера.Музей ветеранів війни в Афганістані.Фотовыставочный зал.Геологічний музей.Планетарій.Науково-природничий музей і т. д.

Кожен музей пропонує гостям особливі колекції експонатів. Побачити подібні можна далеко не скрізь. Часом навіть здається, що в цьому місці спеціально зібрали всі найцікавіші матеріали для виставок і музейні експонати.Пам'ятники

Серед пам'яток Кірова, Кіровської області можна назвати і різні пам'ятки. Серед них:скульптура "Сім'я";танк Т-34;скарбничка-собака;пам'ятник маршалу Конєву;пам'ятник Кірову;стела з якорем;скульптура «Місце зустрічі» та ін.

Серед визначних пам'яток міста Кірова також є пам'ятники засновникам міста. Причому тут можна зустріти не тільки скульптуру, що зображає С. М. Кірова, розташовану на Жовтневому проспекті, але і пам'ятник Трифону Вятскому, ченцеві-засновнику міста на однойменній річці. Це унікальний пам'ятник в місті Кірові, подібні творіння не часто вдається зустріти в Росії.

Собори і церкви

Серед визначних пам'яток міста Кірова є собори і церкви. Багато хто пов'язує велике скупчення святинь з тим, що засновником міста був чернець. Так, тут є:Свято-Успенський Трифонов чоловічий монастир.Олександрівський костьол.Свято-Серафимівський собор.Храм Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.Успенський собор.Троїцький собор.Церква Феодорівської Ікони.Церква Христа Всеспасителя.Церква Миколи Чудотворця.Церква В. Предтечі.Благовіщенський Храм.Церква Д. Солунського.

До пам'яток належить і російська старообрядницька церква, а також деякі інші храми Кірова. Кожен з них унікальний і має особливу історію.

Парки, об'єкти природного надбання

Тим, хто цінує природне надбання, рекомендується відвідати парки міста Кірова і області. У цьому чудовому куточку Росії розташовується більше десятка різних унікальних куточків природи, серед яких:Олександрівський сад.Ставок біля діорами.Ботанічний і дендрологічний сади.Парк ім. Кірова.Зарічний парк.Парк біля Палацу піонерів.Соколя гора.Водоспад Береснятский.Гребля і т. д.

Для тих, хто шукає, що подивитися в Кірові, навіть такої кількості парків та куточків природи буває занадто багато.

Подорож по Кіровській області

Серед архітектурних пам'яток Кірова (Кіровської області) є культурні об'єкти різного часу побудови. Одним з найкрасивіших і історично значущих є особняк купця Т. Буличова. Це будова володіє загадковою архітектурою, адже воно не схоже на купецький дім. Особняк більше нагадує палац, потрапив в Росію зі східної казки. І навіть той факт, що в цій будівлі розташовується обласне ФСБ, не може розвіяти думки про маврів. Фасад особняка настільки незвичайний, що не вписується в архітектуру міста.

Одним з найпопулярніших місць в Кіровській області є село Великорецкое. З цим місцем пов'язана легенда, за якою в 1383 році на березі Великої річки з'явився образ Миколи Чудотворця. Після цього випадку місцеві жителі стали зцілюватися. Серед інших опинився і житель села Іван, не встававший на ноги майже двадцять років.

На місці чудодійного явища спорудили каплицю, а трохи віддалік – храм. Відтоді тут щороку проводять хресний хід, щоб віднести ікону Миколи Чудотворця до місця явлення дива.До динозаврів

Серед музеїв міста Кірова виділяють палеонтологічний. Він був відкритий в 1994 році, але за час свого існування в ньому набралася пристойна колекція копалин, що належать до пермському періоду. Вік експонатів збірки становить понад 250 млн років, і багато з них не мають аналогів у світі.

Недалеко від самого музею розташовується грандіозне місцезнаходження останків тварин. Його довжина більше двадцяти кілометрів вздовж річки Вятки. У теплу пору року гостей музею водять на місця розкопок ящерів.

Тим, хто хоче побути під час відпочинку справжнім археологом-палеонтологом, варто приїхати в Кіров. Тут у кожного з'явиться можливість пройтися слідами динозаврів, побачити, як зароджувалася планета, які істоти її колись заселяли. Аналогічних музеїв у світі чимало, але тільки ось таких експонатів, як у Кіровському палеонтологічному музеї, у світі ніде немає.

Під час екскурсій кожному туристу надається можливість відвідати перший палеонтологічний музей, розташований в р. Котельниче. Гід розповість, якою була робота палеонтолога, які ящери населяли планету, скільки років вони жили і як давно це було, а також відповість на будь-які питання. Недалеко від першого музею розташовується Соколя гора. Це утворення з пісковика, що виникло понад 250 млн років тому. У цьому місці знаходиться одне з найбільших на планеті місцезнаходжень парейазавров. Сама ж гора оповита різними міфами, легендами, таємницями. Місцеві жителі кажуть, що в цьому місці часто бачать НЛО, зустрічали снігової людини - тут відбуваються найнеймовірніші аномальні явища.

Незвичним природним явищем вважаються карстові лійки, розташовані в озері Провали. В самому їх центрі глибина озера сягає чотирнадцяти кілометрів. Водойма має довжину в кілометр. В ньому чиста прозора вода, через яку видно дно на глибині до десяти метрів. Дно піщане, а починаючи з п'ятиметрової глибини воно стає мулистим.

На Провали приїжджають дайвингисты, любителі підводного рибної ловлі. Цей куточок природи вражає своєю незвичністю, красою, таємничістю. Занурившись під воду, можна побачити величезні стовбури дерев, які опинилися тут через утворення карстових воронок.

У Кірові є Олександрівський костел – унікальний пам'ятник архітектури, побудований в 1903 році варшавським архітектором. Майже 25 років будова використовувалося для проведення католицьких служб, але протягом наступних десятиліть призначення будівлі було загублено: будівля переходило з рук у руки. З 1989 року була виконана його реконструкція, і будовою повернули первозданний вигляд. У самій будівлі відкрився органний концертно-виставковий зал.

У Кірові є багато й інших незвичайних місць, які варто відвідати. З кожним з них пов'язана своя історія, послухавши яку можна перенестися в інше століття.



Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут