Азовська фортеця. Фортеця на Азовському узбережжі Криму: фото, опис, адреса
Опубликованно 29.10.2017 01:57
На території Росії можна зустріти величезну кількість фортець абсолютно різних епох. Багато з них на сьогодні збереглися в чудовому стані, але є й такі, які, на жаль, перетворилися в руїни, і залишається лише здогадуватися про те, як вони виглядали насправді.
І на узбережжі Азовського моря є подібні споруди, що представляють інтерес для туристів та мандрівників, які захоплюються давньою історією.
У статті подано відомості про найбільш популярних місцях відпочинку на узбережжі цього моря, кожне з яких має свою цікаву історію. Також, прочитавши статтю, можна дізнатися про двох цікавих історичних об'єктах на Азовському морі – фортецях Азовська та Арабатська.
Станиця Должанська
Козача станиця Довжанська – популярний курорт, що тягнеться у самого заснування коси Довга (берег Азовського моря). Відноситься це поселення до Ейскому району, від Краснодара воно віддалене на 236 км
Заснували станиці в середині 19-го століття козацькі переселенці, які приїхали з Дніпра і живуть тут донині. На сьогодні населення складає трохи більше 7000 чоловік.
Довжанська приваблює відпочиваючих прекрасним степовим кліматом, чудовими цілющими грязями і мінеральними джерелами. Малі глибини та постійні вітру притягують сюди кайтсерферов і віндсерферів. А сфера послуг в станиці Должанській обходиться набагато дешевше, ніж у більш великих курортах Краснодарського краю.
Щодо гарне бюджетне місце для пляжного відпочинку - Азовське море. "Должанська фортеця" – одна з непоганих приватних готелів, розташована саме в цій станиці на узбережжі Азовського моря. Це визначне місце знаходиться на мальовничій Довгій косі, що замикає просторий Таганрозьку затоку. Ця територія має статус охоронюваного ландшафтного пам'ятника.
Довжанська в останні роки користується популярністю серед молоді. Щорічно, починаючи з 2001 року, тут проводиться фестиваль «А-ZOV», що збирає на косі величезну кількість любителів електронної музики та екстремальних видів спорту.Азов
Перш ніж перейдемо до опису історичного пам'ятника (Азовської фортеці), наведемо невелику інформацію про місті Азові.
На місці сучасного міста перше поселення було засноване ще до нашої ери греками. Це було місто Танаїс. Різні народи протягом тисячі років прагнули завоювати його, так як він перебував на дуже вигідному місці: перетині головних торгових шляхів Азії та Європи. Жили тут гуни, сармати, печеніги і хазари.
В руках князя Володимира місто опинилося в X столітті, а в 1067 році він був завойований половцями, і з тих пір носить нинішню назву – Азов (у перекладі з тюркського «Азак» означає «гирло річки»).
З найдавніших часів Азов – яблуко розбрату між османською та російською імперіями. Фортечні вали, залишки яких до цих пір збереглися, були споруджені донськими козаками в 1641-1642 роках, в період азовського сидіння. Російським Азов став після кровопролитних російсько-турецьких воєн, що відбувалися в 1768-1774 роках.
Зараз фортеця XIV століття, а точніше її фрагменти – одна з найбільш привабливих пам'яток не тільки для місцевих жителів, але і для туристів.
Азовська фортеця: опис
Зараз від тієї давньої Азовської фортеці практично нічого не залишилося, лише Алексеевские ворота і фортечний вал. Перші нещодавно відреставровані і приваблюють до себе безліч туристів. Місце це дуже затишне і мальовниче. Фортечні вали розтягнулися на сотні метрів. Їх ширина становить від 5 до 30 метрів. Залишки цегляних стін збереглися на гребенях валів, а у їх підстави стоять Алексеевские ворота. Нагадуванням про минулі в цих місцях грізних історичних події багатовікової давності, є высовывающиеся з бійниць загрозливо стовбури старовинних гармат. Азовська фортеця разом з Алексеевскими воротами розташована поблизу старого рибного заводу на вулиці Генуезькій.
Найперше ретельне дослідження цього історичного споруди відбулося в період розкопок, що проводилися в 1935 році.Фортеця на Азовському узбережжі Криму
Є ще один цікавий об'єкт на узбережжі Азовського моря (Крим) - татаро-турецька фортеця, яка є єдиною на півострові. Розташована вона в двох кілометрах на північний захід від села Ак-Монай (сучасна назва - Кам'янське). Це оборонна споруда разом з фортецею Єні-Кале та Перекопської захищала Крим від нападів ворогів зі сходу і півночі.
Має 8-вугільну форму фортеця, по периметру оточена глибоким ровом, можливо, вона з'єднувалася з Азовським морем допомогою підземного ходу.Опис
Порівняно з Азовської міцністю та іншими, Арабатська є однією з найбільш цікавих і загадкових. Особливо слід відзначити конструкцію споруди. Головним принциповим моментом при будівництві в середні століття фортифікаційних споруд був рів перед фортецею і наступний за ним земляний вал. В даному випадку кріпосний рів заповнювався водою з Азовського моря і озера Сиваш через спеціально прокладені канали. Вхід в Арабатську фортецю, розташований на стороні Керченського півострова, перегороджували потужні ворота. Інші напрямки були захищені стінами з кількома рядами бійниць і встановленими в них знаряддями. Все це давало можливість досить довго тримати кругову оборону.
Загадковість фортеці полягає в тому, що про неї майже не збереглося документальних відомостей, а детальні наукові дослідження споруди теж не проводилися.
Фортеця, яка була мовчазним свідком трагічних і бурхливих подій, зберігає в собі ще багато таємниць.Висновок
Мальовничі краєвиди відкриваються на дельту річки Дон з валів Азовської фортеці. Адреса споруди: Ростовська область, місто Азов, вул. Генуезька.
Щорічно на її території проводиться Всеросійський фестиваль військово-історичних клубів. Присвячений він Азовського осадному сидіння донських козаків в 1641 році. На цю площадку приїжджає понад 10 тисяч глядачів, щоб брати участь у костюмованих військових інсценізаціях або просто помилуватися цим барвистим видовищем.
Категория: Туризм