Печера Чокурча: опис. Стоянки первісних людей у Криму


Опубликованно 18.11.2017 01:39

Печера Чокурча: опис. Стоянки первісних людей у Криму

Долина річки Малий Салгир. Саме тут розташувався один з найдавніших пам'ятників епохи палеоліту. На початку XX століття на околиці Сімферополя була виявлена печера-грот з останками перших людей, знарядь і наскельних малюнків. В ній збереглися зображення півметрових мамонтів і риб, малюнки сонця з променями на стелі і стінах. Шістдесят тисяч років тому стародавні чоловіки і жінки вели тут своє примітивне господарство.

Коли-то Малий Салгир була досить полноводна і привертала таких тварин, як мамонти, носороги, пантери, бізони, печерні леви, різноманітні види птахів. А знайдені останки величезних розмірів ведмедів свідчать про те, що вони були за тих часів найбільш небезпечними хижаками. Останки всіх населяли цю місцевість тварин і виростали рослин вчені змогли виявити в печері Чокурча задовго до того, як вона встигла перетворитися на чергове запустіння і знову зустріти свій новий світанок. Крим: перші жителі і поселення

Існуючі результати досліджень дають нам повне право стверджувати, що древній Крим був заселений ще вісімсот тисяч років тому. Це означає, що існуюча думка про перших поселенців у вигляді кіммерійців таврів та помилково. Знахідки стоянок перших людей в Криму близько Ечки Дака визначають перебування на кримських землях самого раннього людини – пітекантропа.

Правда питання про утворення півострова залишається відкритим і досі. Американці в середині дев'яностих років XX століття зробили відкриття: тільки після 5600 року до нашої ери Крим перетворився на півострів, завдяки всесвітньому потопу. Тоді Середземне море вкрило більше ста п'ятдесяти тисяч квадратних кілометрів. Відповідно, Крим був частиною суші, яка приваблювала своїми пишними лісами і луками різного роду життя. Як виглядали кримські неандертальці

Відомо, що триста тисяч років тому в передгір'ях Криму вже жили неандертальці, в той час як пітекантропи селилися в основному на південній частині півострова. Скельні печери в Криму наповнені артефактами і рештками того періоду. Неандертальці були досить низького зросту, у них були короткі нижні кінцівки і під час ходьби вони розставляли ноги в сторони. Початок появи мови у перших людей характеризується практично не виступає масивною і широкою щелепою. Однак надбрівні дуги все ще нависали над особою.

Під час середнього палеоліту люди селилися групами від п'ятдесяти до ста осіб. Такі громади призвели в результаті не тільки до групових мисливським вилазкам (наприклад, облавне полювання), але і до обряду поховання померлих. Правда характеристика таких поселень все ще мала вигляд примітивного стада.Опис давньої печери Чокурча

Чокурча є незвичайною печерою-гротом. Це означає, що вхід у неї дуже широкий, з триваючим залом, якому передував вузький лаз. Відмінність грота від печери в тому, що друге – це просто порожнину у верхній частині земної кори, що має вихід (один або кілька) на поверхню.

Грот Чокурча йде вглиб на п'ять метрів, розмах ширини всередині печери сім метрів, але подальші дослідження виявили, що раніше вона мала протяжність в цілих п'ятнадцять метрів. Дуже незвичайний факт – вхід в грот, розташований з півночі. Художні петрогліфи, знайдені на внутрішніх скельних стінах, говорять нам про творчому самовираженні стародавніх людей. Зовні скелі, якраз поряд з основною печерою-гротом, знаходяться більш дрібні печери, висота стелі яких становить трохи більше метра. Дослідження грот Чокурча

Стоянка первісних людей у Криму датується епохою палеоліту і, як доводять історики, є найдавнішим житлом на всій території Європи. Виявив унікальний грот відомий археолог С. Забнин на початку 20-х років XX століття. Але дослідження печери Чокурча як стоянки первісної людини почалися тільки в 1927 році.

Всередині вчені знайшли останки людей давнини, домашні предмети побуту, а також останки тварин, які вважалися давно вимерлими. Знахідки стали безцінним скарбом, який включені до докладні записи розкопок одного з учених Ернста. У ці записи входить опис кремнієвих знарядь, обробка яких була досить досконала для того часу. Але найбільш цікавих відкриттям є наскальні малюнки в діаметрі 50 сантиметрів і чорні позначки на зводі гроту, які означають, що стародавні люди розпалювали багаття і готували їжу на них.

Дивовижною стала знахідка кістки мамонта лопаткової частини, на ній астрономи знайшли висічену карту зоряного неба, його північної півкулі. Карта повторювала розташування зірок того часу. Під час Другої світової війни і окупації німцями території Криму документи про розкопки і найбільші експонати зникли. Проте пізніше в печері знайшли нові артефакти. Ними стали зображення самих древніх людей. Дані зображення мали характерні риси обличчя неандертальця, а поруч виявилися малюнки міфічних тварин.Сьогоднішні дні

Після закінчення війни печера прийшла в повне запустіння і тільки в 2009 році почалися відновлювальні роботи. Групи вчених продовжили розкопки далі вглиб. Нові відкриття не змусили себе чекати: було виявлено величезну кількість знарядь праці, виготовлених з вапняку і кремнію, і виявили чергові поховання, останки кісток.

Зараз печера Чокурча є археологічним пам'ятником, так як її багатовікова історія повністю підтверджує всесвітньо відому теорію походження людини на Землі.

Проте сучасні реалії не дали їй нормальної історичного життя. На даний момент навколо печери повна розруха, включаючи і розбиті пляшки, і гори сміття. Грот перетворився на місце для місцевих вандалів, наскальні малюнки зіпсовані різними написами і покриті великою кількістю кіптяви. Найдавніша стоянка первісних людей в Криму, житло наших предків перетворилося на смітник. А адже в 1947 році печера була оголошена пам'ятником природи і її артефакти стали класикою наукової.Де знаходяться археологічні артефакти

Кримський республіканський краєзнавчий музей прихистив більшість знахідок, перетворивши їх в дуже екзотичні експонати. Але саме печери в Криму є основним музеєм під відкритим небом.

В історико-археологічному музеї Бахчисарая розташувалися предмети крем'яних виробів, ліпний посуд. Також артефакти давнього Криму зручно розташувалися в Євпаторії (Краєзнавчий музей), Керчі (історико-археологічний музей), Ялті, Феодосії та багатьох інших містах півострова Крим. Чокуркинская печера – це справжня подорож у період життя наших предків. Правда, куди зник весь матеріал під час німецького нападу, досі не відомо.Координати печери і як дістатися

З Сімферополя ходить маршрутний автобус № 88, потрібно їхати до зупинки "Лучна". Від зупинки доведеться пройтися пішки по узбережжю річки близько 10-15 хвилин.

GPS Координати: 44°57'34"N, 34°8'7"E (широта/довгота).Де зупинитися готелі навколо

Приблизно в одному кілометрі від печери Чокурча знаходиться ряд непоганих готелів, з хорошим рейтингом на сайті Booking. Готелі "Ялос", "Оскар", "Відень", "Імперіал", "Венеція", готель "Зоряна", кілька готелів і апартаментів з ціновою політикою за ніч від 20-30 доларів. В готелі є безкоштовний вай-фай, трансфер, харчування уточнюється в залежності від готелю і ціни. Навколо дуже багато місць для туристичного проживання з усіма сучасними зручностями.



Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут