Печера Фун-Фун в Домінікані: фото, екскурсії, відгуки
Опубликованно 02.12.2017 03:55
Екзотична Домінікана – це справжній рай для тих, хто обожнює гострі відчуття. Курортна зона, розташована в Карибському морі, може похвалитися дивовижними природними пам'ятками. Унікальний підземний світ є її головною гордістю і багатством. В країні вічного літа налічується більше п'яти тисяч карстових печер, прекрасно збереглися в первозданному вигляді.Природний куточок для любителів екстриму
Якщо вас не приваблює розслаблений пляжний відпочинок, варто відправитися на екскурсію в цікавий куточок, розташований недалеко від знаменитого курорту Пунта-Кана, в національному парку Лос-Гаитисес. Cueva Fun Fun вважається самої загадкової печерою у світі. Місцеві жителі прозвали її "диявольською" за те, що для огляду рукотворної пам'ятки потрібно спритність і сила духу. Карстова печера Фун – клондайк для любителів екстриму і тих, хто обожнює лоскотати нерви.
Найстаріший у світі нерукотворний пам'ятник
За свідченнями вчених, це одна з найстаріших у світі печер, вік якої перевищує двадцять мільйонів років. Підземні пласти вимивалися бурхливими водами річок, що і стало причиною появи гігантської карстової порожнини з численними тунелями, пов'язаними один з одним.
Утворена в результаті стоку пробившей собі шлях річки, дивовижна печера Фун-Фун має вапнякову структуру.Пам'ятка, яка представляє інтерес для вчених
Ця одна з найдовших печер у світі має протяжність близько 38 кілометрів, але тільки вісім з них непогано досліджені вченими, впевненими в тому, що вона ще піднесе безліч сюрпризів. Настільки незвичайна назва підземний простір отримало завдяки своїм головним мешканцям – кажанам, які видають крилами звуки, що нагадують, на думку індіанців, словосполучення "фун-фун".
Печера, що представляє інтерес для вчених, зберігає наскальні малюнки, що вражають уяву сучасників. При вході можна виявити петрогліфи, що нагадують про стародавню культуру індіанців, а в глибині підземелля – піктограми, що відносяться до сучасної культури. Крім того, всюди розташовані лякаючі кам'яні ідоли, збереглися і донині.Що потрібно знати про екскурсії в підземний світ?
Щоб потрапити в печеру Фун-Фун, доведеться виконати чималий шлях. Екскурсантів чекають нелегкі випробування: поїздка верхи на конях, підйом по крутих схилах, перехід бурхливої річки вбрід.
Відвідувачі, спустилися на 60-метрову глибину в спеціальному альпіністському спорядженні, потрапляють в дивовижний світ, створений самою природою. Тут немає штучного освітлення та відсутні прокладені для туристів доріжки. Необладнана печерна система дозволить всім випробувати себе на міцність.
Всередині доведеться йти по просторим тунелях і долати вузькі лази, а коли твердий грунт під ногами перетвориться на слизьку, необхідно буде міцно триматися за натягнутий канат. Однак, як зізнаються туристи, красиві види унікального шедевра варті того, щоб подолати стільки труднощів. Місцеві жителі запевняють, що на Домінікані самої захоплюючої є захоплююча екскурсія в печеру Фун-Фун. Шлях, який не подолають всі
Заздалегідь варто попередити про те, що маленькі діти і літні люди не витримають всіх тягот шляху, і тому їм краще залишитися вдома. Крім того, поодинокі подорожні не зможуть самостійно оглянути територію: щоб потрапити всередину, потрібен провідник і спеціальне спорядження, в іншому випадку відпочинок може закінчитися вельми сумно.
Гості країни набувають екскурсію в туристичних агентствах. Представники цих компаній гарантують, що під час подорожі по підземних лабіринтах, яке триватиме цілий день, нічого поганого не трапиться.
Вартість екскурсії (її тривалість становить більше 12 годин) не перевищує 135 доларів. В ціну включені наступні послуги: спеціальне спорядження, транспорт, сніданок і обід, російськомовний провідник, питна вода і гумові чоботи.
Необхідно захопити з собою змінний одяг, купальник, рушник і водонепроникний фотоапарат.Як проходить екскурсія: детальний опис
Рано вранці, о сьомій годині, від готелю в Пунта-Кані відправляється автобус на ранчо Капоті (Rancho Capote), дорога до якого займає близько трьох годин. Після прибуття всіх чекає легкий сніданок, що складається з тропічних фруктів. Тут же всі туристи проходять інструктаж перед спуском в нерукотворний пам'ятник.
Через непрохідні джунглі, верхи на конях, гості відправляються до печери. Це досить екстремальна поїздка по вологим лісам, і не кожен витримає. Багато з невдоволенням відгукуються про розповіді гідів, які замовчують деякі факти і прикрашають дійсність. Так, вони приховують від мандрівників, що їм необхідно не просто перейти підземну річку, а пірнути з головою, не відчуваючи ногами дна.
Крім того, доведеться ще близько 40 хвилин йти пішки там, де коні не зможуть подолати шлях: дертися вгору по слизьких кам'яних стежках, поки гості не досягнуть потрібного місця. Це насправді дуже складний підйом, який осилить не кожен. Тому, незважаючи на те, що екскурсії продаються і для дітей, подолати такий шлях вони не в змозі. Екстремальний спуск в печеру
Коли мокрі від поту туристи добираються до провалу в горі, провідники оголошують короткий привал. Далі слід спуск на глибину на подвійному тросі, а гіди зверху і знизу контролюють весь процес. Зробити крок у порожнечу досить складно, доведеться перебороти свій страх. Як показує практика, це безпечне захід, і ще жодна людина не постраждала під час екстремального спуску, який є одним з найяскравіших вражень від екскурсії.
По підземних лабіринтах туристи повільно йдуть, роблячи зупинки і освітлюючи собі дорогу ліхтариками. Просторі зали змінюються вузькими лазами, які не так-то просто потрапити. Іноді навіть доводиться повзти, щоб вийти в інший тунель.Бурхливі води підземної річки
Чергову перешкоду у вигляді підземної річки туристи долають майже вплав: прохолодна вода потроху доходить до грудей. Саме тут всіх чекає цікавий атракціон, і кожен гість пірнає у воду, під величезний камінь, щоб потрапити в наступний зал.
Правда, ніякої небезпеки в такому зануренні немає, все добре організовано, і вміння плавати ні від кого не потрібно. Після цього необхідно триматися руками за товстий канат, щоб подолати 50 метрів там, де дно не прощупується ногами, а сильне протягом буквально зриває важкі чоботи. Це ще один викид адреналіну і маса вражень, які залишаються на все життя.Довгоочікуваний вихід
Поступово річка міліє, і туристи вибираються з печери Фун-Фун (Домінікана), фото якої звичайною камерою не зробиш. На виході (а до нього ведуть круті дерев'яні сходи) усіх зустрічає кам'яний ідол – дракон, вирізаний вручну індіанцями з величезного валуна кілька тисяч років тому. Обласканий сонячними променями, він загадково дивиться на прибулих, немов нагадуючи про те, що не всі таємниці підземних лабіринтів добре вивчені. На землі туристам видають баночку крижаного пива або кока-коли на вибір. Всіх чекає душ, після чого можна переодягнутися і пообідати. Відпочилі захоплені гості, переборовшие свої фобії і страхи, повертаються в готель.
Не біда, що багатьом не вдалося зробити якісні фотографії: за 1770 руб. (30 доларів) можна придбати диск, знятий оператором, відобразили кожен крок туристів.Печера Фун-Фун (Домінікана): позитивні відгуки
Гості, які подолали страх і спустилися в підземний світ, захоплено зізнаються, що відчули себе справжніми первісними людьми. Це дивовижне відчуття – усвідомлювати себе новатором і першовідкривачем. Багато відзначають унікальний мікроклімат і дивовижну тишу, яку порушують лише звуки крил кажанів і загадкові сплески підземних вод. В приглушеному світлі розкішні сталагмітові і сталактитові освіти породжують в уяві неймовірні картини, а серце буквально завмирає від захвату.
Тут туристичні стежки не оформлені міцними поручнями і немає гарної ілюмінації, як в інших, більш відомих печерах. Однак це справжній підземний світ, саме такий, яким він був мільйони років тому.Печера Фун-Фун: негативні відгуки
З негативних моментів, як вже було сказано, відпочиваючі відзначають, що перед екскурсією їх невірно інформують про багатьох моментах. Мало хто говорить про необхідність взяти із собою водонепроникну камеру, оскільки доведеться занурюватися з головою в бурхливі води підземної річки в печері Фун-Фун. Фото в таких екстремальних умовах мало хто зможе зробити, і запам'ятати дивовижні краси у більшості просто не вийде.
Коли їдеш верхи на коні, тримаєшся руками за сідло, щоб не впасти в бруд. При спуску всередину підземного царства навіть ніколи думати про те, щоб зняти на пам'ять унікальні моменти, а всередині підземного царства дуже темно і сиро. Щоправда, якщо немає спеціальної камери, яка витримає удари і вологу, то можна обійтися водонепроникним чохлом.
Туристи відзначають ще один неприємний момент: ніхто не повідомляє про необхідність переодягнутися в брезентові яскраві комбінезони і чоботи. Також перед спуском в печеру Фун-Фун видають і каску з ліхтарем. Всі особисті речі доводиться залишати в камерах схову. Така екіпіровка обов'язкова для всіх, але одяг найчастіше дістається набагато більшого розміру, ніж це необхідно.
Відомі випадки, коли туристи вже на місці відмовлялися від екскурсії, і їх відправляли в готель з провожатым.
Це справжня пригода, яке запам'ятовується назавжди, свого роду екстрим, доступний фізично розвиненим людям. Відпочиваючі заявляють про те, що випробували непередаване відчуття щастя після того, як вони покинули печеру Фун-Фун (Домінікана) і вийшли на білий світ.
Категория: Туризм