Кратовское озеро: опис, як дістатися


Опубликованно 04.12.2017 01:04

Кратовское озеро: опис, як дістатися

Кратовское озеро - одне з найкрасивіших місць Московської області. Воно розташоване посеред соснового лісу в однойменному селищі Кратово. Озеро є однією з основних визначних пам'яток Раменського району Підмосков'я. Сюди приїжджають рибалки і любителі відпочинку на природі. Багатьох туристів цікавить питання про те, як дістатися до Кратовского озера.Історія місцевості

Дачне селище Кратово був заснований в 1898 році. У ті роки тут були глухі змішані ліси, що належали роду Прозоровських-Голіциних. Ця місцевість носила назву Прозоровка за прізвищем власників.

Товариство Московсько-Казанської залізниці викупила ці землі, щоб побудувати дачі для своїх співробітників. Тут планувалося створити прекрасне місце відпочинку під назвою "Місто-сад". Над проектом дачного селища працювали відомі архітектори того часу. За короткий період були зведені заміські будиночки, лікарня, почалося будівництво церкви. В густому лісі були прокладені просіки.

У 1899 році була відкрита платформа Кратово. Кратовское озеро утворилося при будівництві залізниці. З річки добували пісок для формування насипу. Потім русло перекрили греблею, і вода заповнила велику територію. Так був створений водойма, який став окрасою дачної місцевості.

Повністю втілити в життя проект архітекторів зі створення Міста-саду, на жаль, не вдалося. Завадила Перша світова війна і революція 1917 року. Але Кратово і в наші дні залишається одним з кращих підмосковних дачних селищ.

У 1937 році недалеко від озера була відкрита дитяча залізниця. Тут школярі мають можливість спробувати свої сили в професіях, пов'язаних з транспортом. Батьки з дітьми приїжджають сюди зі столиці і підмосковних міст, щоб ознайомитися з цією пам'яткою, а потім відпочити на мальовничих берегах водойми. Опис озера

Строго кажучи, Кратовское озеро являє собою ставок. Воно утворилося як загата на річці Хрипани. Озером його називають із-за великих розмірів. Довжина водної гладі становить 800 метрів, а ширина - 100 метрів.

Посеред озера можна помітити два острівця, які виникли при створенні греблі. На берегах ставка створена упорядкована зона відпочинку з пляжами, дитячими і спортивними майданчиками, човновою станцією. Місцевість навколо озера має статус екологічного парку. Навколо водойми влаштована доріжка з гравію з освітленням. Фото Кратовского озера можна побачити нижче.

Багатьох любителів пляжного відпочинку цікавить, чи можна тут купатися. Це озеро надзвичайно чисте. Кожен рік на початку літнього сезону проводяться проби води. У 2017 році Росспоживнагляд офіційно визнав, що в Кратовском озері купання дозволено.Мармуровий міст

Це білосніжна споруда прикрашає греблю на річці. Міст був побудований в 1912-1914 році за проектом архітектора Олександра Івановича Таманяна, який брав участь у створенні Міста-саду.

Спочатку міст був зроблений із залізобетону. З часом ця споруда зношувалося. У 1999 році його довелося повністю демонтувати. Був створений новий міст з мармуру, в точності повторює оригінал.

Мармуровий міст на Кратовском озері прикрашений білими фігурними балясинами, шпилями у вигляді пірамідок і кулями. Його зображення можна побачити на гербі селища Кратово.

Ця пам'ятка стала улюбленим місцем урочистих прогулянок молодят. Багато пари приїжджають сюди після одруження. За традицією наречені вішають замочки на перила мосту.

Спортивні розваги на озері

Береги озера приваблюють і тих, хто любить активний відпочинок. У 2014 році тут був створений спортивний містечко. Для дітей відкрили майданчик з гірками, драбинками, лабіринтами. Дорослі можуть пограти в міні-футбол, бадмінтон, волейбол. В майбутньому планується облаштувати поля для лаун-тенісу і крокету.

Для любителів екстремальних видів спорту на берегах озера в 2016 році був відкритий мотузковий парк "Небесна стежка". Тут можна потренуватися в переміщенні по тросах, натягнутих між дерев на великій висоті. Маленькі діти можуть пострибати і пограти в гамаках. Організовані заняття з інструкторами по мотузяному спорту. Парк пропонує цікавий і захоплюючий атракціон для сміливих людей: переправу через акваторію озера по натягнутому тросу на висоті 17 метрів. Тут можна зайнятися джампінгом - стрибками з дерев у повному альпіністському спорядженні. Для дітей мотузяному парку організований прокат веломобілів, проводяться цікаві ігрові програми.

Риболовля на озері

Фауна водойми надзвичайно різноманітна. Тут водиться багато видів риб: плітка, карась, йорж, лин, окунь, короп, лящ, щука. Судячи з відгуків, що на озері можна зібрати великий улов. Це прекрасне місце для аматорської риболовлі.

У річці Хрипань поруч з озером водяться ручейники - личинки лугового метелика. Це непогана приманка для риб. Можна не запасатися наживкою заздалегідь, а наловити її в річці безпосередньо на місці рибної ловлі.Як доїхати до озера на автомобілі?

Як дістатися на машині до Кратовского озера зі столиці? З Московської кільцевої автодороги потрібно звернути на Новорязанское шосе і їхати до лівого повороту на Жуковський. Далі - дістатися до повороту на трасу А102 і проїхати ще 18 км. Дорога від МКАД без пробок займає близько 30 хвилин. Як доїхати до озера по залізниці?

Як доїхати до Кратовского озера громадським транспортом? Автобуси з Москви прямо туди не їдуть, тому краще скористатися залізницею. Потрібно сісти на електропоїзд на Казанському вокзалі і доїхати до платформи "Кратово". Потім по Центральній вулиці пройти приблизно 250 метрів до озера. Шлях від Казанського вокзалу займе менше 1 години.

Що ще можна подивитися в Кратово?

Якщо ви приїхали в Кратово з дітьми в літній час, слід обов'язково відвідати дитячу залізницю. Тут можна покататися на фірмовому поїзді. Всі працівники залізниці - діти, які вивчають транспортні професії.

Варто також відвідати храм Сергія Радонезького. Він був відкритий в 1998 році за ініціативою жителів цього дачного селища. До цього в Кратово не було жодної церкви, і доводилося ходити на богослужіння в інші храми, які розташовувалися досить далеко. Можна помилуватися цікавою розписом інтер'єру і внутрішнім оздобленням. Церква відкрита з 9:00 до 18:00, вона знаходиться за адресою: вулиця Миру, будова 17.

Слід ознайомитися і з храмом Державної ікони Божої матері, який знаходиться за адресою: Нижегородська вулиця, будинок 17. Це відносно нова церква, вона була відкрита в 2002 році. Інтер'єр храму виглядає гармонійним і просторим, завдяки арочним систем. Будівля створено в строгому і лаконічному стилі. Поруч з ним можна побачити одноповерхова будівля з червоної цегли. Це стара церква, яку почали зводити на початку XX століття при створенні дачного селища. Її будівництво не було завершено через початок Першої світової війни. Зараз у цьому будинку розташована церковна лавка.

Приїжджаючи в Кратово, можна зробити невелику прогулянку по селищу. Тут знаходиться багато історичних будівель, що збереглися ще з часів існування проекту "Місто-сад". На Фаустівській вулиці розташований дерев'яний одноповерховий будинок. Це старовинна будівля початкової школи, яка діяла тут до початку XX століття. На Симбірської вулиці знаходиться будинок, де раніше знаходилося управління будівництвом Міста-саду. В Кратово можна не тільки відпочити на природі, але й пізнати багато нового з історії Підмосков'я.



Категория: Туризм


Спонсор

Спонсор

Ссылки партнеров

Ваша реклама тут