Площа Калініна, Санкт-Петербург: фото, як дістатися
Опубликованно 12.12.2017 01:56
Площа Калініна в Санкт-Петербурзі займає історично значиме, важливе місце. Незвично спроектована, вона знаходиться в Калінінському районі СПб, в місці досить віддаленому від метро.Історична довідка
Після війни на площі були розстріляні полонені німці, засуджені за геноцид російського народу. Назва площі дали в 1955 році, одночасно з установкою в її центральній частині пам'ятника Михайлу Івановичу Калініну, відомому російському революціонеру, Голові ЦВК і члена Політбюро. Але справжню народну популярність площа Калініна отримала після будівництва кінотеатру "Гігант", на той момент найбільшого у місті. Зараз цінителі культурного проведення часу часто збираються там у концертному залі "Гігант-Хол".
Жителі району сподіваються, що одного разу поруч з площею буде побудовано метро. Згідно з інвестиційним проектом майбутнього, розробленого транспортними фахівцями Смольного, там може відкритися вестибюль станції "Площа Калініна", за адресою: Полюстровский проспект, будинок 40. Там стоїть призначений до знесення будинок, расселенный більше 10 років тому. В серцях людей не згасає надія, що хоча б до початку будівництва метрополітену про "будинок колгоспника" згадають і знесуть місце, що приваблює соціально неадаптованих осіб.
Площа була побудована таким чином, щоб на ній перетиналися відразу 4 вулиці: Кондратьєвського і Полюстровский проспекти, Лабораторна вулиця і провулок Усыскина. Так виходить форма п'яти кутів, популярна копія перехрестя на перетині Заміського проспекту і вулиць Ломоносова, Рубінштейна і Разъезжей.
Провулок Усыскина, до речі, названий на честь знаменитого випробувача стратосферного аеростата, в якому загинув у 1934 році під час рекордного польоту.Навіщо їхати на площу?
Якщо подивитися на фото площі Калініна, "Гігант-Хол" - це перша будівля, яка відразу ж впадає в очі. На жаль, в 2015 році він закрився і більше не функціонує як розважальний центр.
При сильному бажанні подивитися на цей пам'ятник культури, є сенс зайти в поруч стоїть Музей Радянської Епохи, який відкрили у будівлі Смольного інституту до 100-річчя Жовтневої Революції. Поруч знаходиться і знаменитий Полюстровский ринок, де, здається, можна купити абсолютно все, що від брокколі до тушканчика. Продається меблі, продукти харчування, тварини і птахи, одяг, предмети побутового призначення.
Поруч знаходиться і велике Богословське кладовище, засноване в 1841 році і отримало назву від церкви Іоанна Богослова. Це кладовище було місцем масового поховання в блокадні роки, тому сюди приїжджають люди з усього міста, як родичі загиблих, так і шанують пам'ять війни. До цього місця можна доїхати на автобусі прямо від площі, час у дорозі займе не більше 10-15 хвилин.Як потрапити на площу?
Для того щоб дістатися до площі Калініна як власнику власного автомобіля, так і пасажирам громадського транспорту, потрібно орієнтуватися на розташовані поруч станції метро "Площа Леніна" і "Виборзька". Від них направлятися необхідно в праву сторону. Площа знаходиться на перетині Полюстровского і Кондратьєвського проспектів, великих дорожніх артерій.
Зі Свердловської набережній до неї можна дістатися через Арсенальну вулицю, повернути праворуч за Кондратьевскому проспекту і вже через 3 хвилини опинитися на місці. З Ириновского проспекту можна доїхати до площі Калініна як через Велику Пороховскую з виїздом на Полюстровский, так і через шосе Революції. З Кільцевої Автомобільної дороги є з'їзд на Шафировский проспект. Через нього, на переході в проспект Нескорених, потрібен розворот на Піскаревському, з якого перед Піонерським парком рекомендується звернути на Мечникова, а через три вулиці і на Лабораторний проспект, по якому прямо до пункту призначення. З'їзд і дорога займуть близько 30 хвилин з урахуванням всіх пробок. Ввечері і близько 8-9 ранку з'їзд на Шафировский зазвичай сильно забитий, рекомендується вибирати інші об'їзні шляхи до площі.Маршрутки
З вулиці Васенко (між "Гігант-Хол" і Технічним коледжем управління і комерції) відходять маршрутки до торгових центрів "МЕГА" Парнас і Дибенка (до-176, к254), одних з найбільших в місті Санкт-Петербург. Маршрутне таксі курсує повз площі між величезним транспортним вузлом — метро "Ладозька" з Ладозьким вокзалом і Чорною Річкою (к17), Приморській на Василівському острові (к32), Фінляндським вокзалом (метро "Площа Леніна") і гіпермаркетом "Стрічка" на Хасанской вулиці (к28), залізничною станцією "Пискаревка" (Фінляндське направлення) та пл. Мистецтв (к107), йде до Парголово (к178), Проспекту Просвітництва (к283), Богословського кладовища (к30, к258).
При бажанні, можна дістатися до станції "Кушелевка". На ній знаходяться торгово-розважальний комплекс "Европолис" і фірмовий магазин від найстарішого виробника морозива "Петрохолод", Парк Лісотехнічної Академії і підприємство "Червоний Жовтень" по виробництву та ремонту агрегатів для вертольотів. До Кушелевки (метро "Лісова") можна проїхати або на машині, на північ Полюстровським проспекту, або 33 маршруткою від вулиці Харченко, до-95 від Полюстровского.
Добиратися маршрутками з площі Калініна зручно, відправлення здійснюється кожні 10 хвилин по різних маршрутах, можна дістатися до півночі міста або до метро.Автобуси
Автобуси через площу проходять з інтервалом кожні 20 хвилин по одному напрямку. 28-й і 37-й маршрут виїжджає по шосе Революції і Наставників, перетинаючи проспект Косигіна, до Білоруської вулиці від Фінляндського вокзалу. Автобуси 33 і 137 йдуть від Пискаревки (зупинка поруч зі станцією) і до ст. м. "Чорна Річка". Від станції так само зручно доїхати до Московського вокзалу на автобусі 105 і до Фінляндського, маршрутами 106, 107 від Пискаревки і 133 від станції "Струмки".Тролейбуси
Тролейбуси теж проходять по перетині проспектів. До метро зручно проїхати тролейбусами номер 38 і 43 — вони йдуть від Светлановского проспекту і Хасанской до Боткінської вулиці, зупиняючись навпроти площі Леніна, з оглядом на фонтани і поруч з трамвайною розв'язкою.
Третій тролейбус йде за напрямом "Вулиця Маршала Тухачевського — Балтійський вокзал". Це єдиний прямий маршрут з площі Калініна до Балтійської.
Категория: Туризм